Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał papierosy i tytoń bez akcyzy

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy przejęli ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów i ponad 300 kg krajanki tytoniowej. Uszczuplenie skarbu państwa sięgać może kwoty nawet 260 tys. złotych z tytuły nieodprowadzonego podatku. Zatrzymany został 31-letni bydgoszczanin.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy uzyskali informację, z której wynikało, że 31-letni bydgoszczanin może nielegalnie posiadać znaczne ilości tytoniu. 

Wczoraj (15.03.2016r.) wieczorem policjanci przeszukali pomieszczenia, które mężczyzna użytkował na bydgoskim Miedzyniu. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 17 tys. szt. papierosów znanej marki i ponad 330 kg krajanki tytoniowej.
Z szacunków policjantów wynika, że uszczuplenie skarbu państwa z tytuły nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ok. 260 tys. złotych. 

Bydgoszczanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzut posiadania nielegalnego tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za przestępstwo to zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Wkrótce 31-latek trafi do prokuratury, gdzie oskarżyciel zdecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony