Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci błyskawicznie odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 16.03.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali 33- i 32 –letnich mieszkańców powiatu kieleckiego. Starszy z mężczyzn, kierując osobową Mazdą „pilotował” Audi, które zostało skradzione na terenie Buska Zdroju. W bezpośrednim pościgu został zatrzymany 33–letni kierowca japońskiego pojazdu, który blokował i usiłował zepchnąć z drogi policjantów. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 32–latka, który może mieć związek z tym zdarzeniem.

Wczoraj (15.03.2016 r.) przed godziną 5:00, w pobliżu Morawicy, policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach zauważyli Audi, które jechało tuż za osobową Mazdą. Funkcjonariusze zainteresowali się niemieckim pojazdem i postanowili go skontrolować. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania się, kierowcy nie reagowali i zaczęli uciekać. Kryminalni rozpoczęli pościg.

W pewnym momencie Audi wyprzedziło japoński pojazd, natomiast kierowca Mazdy zaczął blokować policjantów oraz usiłował zepchnąć ich z drogi. W wyniku podjętych działań stróże prawa zatrzymali Mazdę oraz 33–letniego mężczyznę z powiatu kieleckiego, który siedział za jej kierownicą. Kierowca drugiego samochodu nie zatrzymał się do kontroli. Po pozostawieniu pojazdu w lesie kontynuował ucieczkę.

Okazało się, że Audi zostało skradzione w nocy (14/15.03.2016 r.) w Busku Zdroju, czego jego właściciel nie był świadomy. Zebrany materiał dowodowy oraz błyskawicznie podjęte działania, pozwoliły zatrzymać 32–letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, który może mieć związek z tym zdarzeniem. W trakcie przeprowadzonych czynności, policjanci z Komendy Wojewódzkiej ustalili, że zatrzymani byli już notowani za kradzieże pojazdów.

Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Teraz śledczy będą ustalać związek zatrzymanych  z kradzieżą Audi.

Za tego typu czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / ak)

  • Policjanci błyskawiczne odzyskali skradziony pojazd #1
  • Policjanci błyskawiczne odzyskali skradziony pojazd #2
  • Policjanci błyskawiczne odzyskali skradziony pojazd #3
Powrót na górę strony