Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli mężczyznę, który uciekł z oddziału zamkniętego

Data publikacji 16.03.2016

Kilka dni intensywnych poszukiwań, w których zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego, skutkowało odnalezieniem 19-latka. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu uciekł ze szpitalnego oddziału zamkniętego, gdzie przebywał w związku z serią przestępstw popełnionych w ostatnich kilku miesiącach.

W ciągu ostatnich miesięcy w Gorzowie Wlkp. dochodziło do kilku pożarów m.in. piwnicy i drzwi od mieszkania przy ul. Gwieździstej. Policjanci na początku lutego zatrzymali w związku ze sprawą 19-latka, któremu przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia. Decyzją sądu, młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Ze względu na stan zdrowia trafił na oddział zamknięty.

W czwartek wieczorem (10.03.2016 r.) udało mu się jednak uciec. Policjanci z Gorzowa Wlkp. przystąpili do szeroko zakrojonych poszukiwań. W działaniach brali udział mundurowi z kilku wydziałów i komisariatów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci sprawdzali adresy, pod którymi mógł przebywać 19-latek. Przystanki, dworce, parki miejskie czy pustostany - to tylko niektóre miejsca objęte szczegółowym rozpoznaniem funkcjonariuszy.

O poszukiwaniach wiedzieli również policjanci z sąsiednich jednostek. Działania prowadzone były wielokierunkowo. We wtorek (15.03.2016 r.) kryminalni z I Komisariatu Policjanci w Gorzowie Wlkp., dzięki pracy operacyjnej wytypowali miejsce, w którym mógł on przebywać.

Trop prowadził do jednego z mieszkań w Gorzowie. 19-latek był zaskoczony wizytą Policji, jednak nie stawiał oporu. Mężczyzna jest również łączony z innymi przestępstwami popełnionymi na terenie miasta. Odpowie również za ucieczkę z oddziału zamkniętego, za co grozi mu nawet do dwóch lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

Powrót na górę strony