Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa przez 5 lat okradała klientów

Data publikacji 17.03.2016

Ponad 440 tysięcy złotych przywłaszczyła kobieta, zatrzymana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 51-letnia mieszkanka Zakopanego - księgowa współpracująca z firmą - pobierała pieniądze od klientów, zostawiając sobie sporą część z dokonywanych wpłat.

Sprawa wyszła na jaw w maju 2015 roku, gdy do zakopiańskich policjantów zgłosił się zaniepokojony „znikającymi” pieniędzmi właściciel firmy. Śledztwo wymagało specjalnego zaangażowania policjantów, gdyż księgowa ukryła całą dokumentację firmy oraz zniszczyła komputery i nośniki danych, chcąc zatrzeć ślady swojej niechlubnej działalności.

Śledczy ustalili że, kobieta prowadząc rachunki firmy regularnie dokonywała kradzieży pieniędzy klientów. Mechanizm był prosty. Z każdego przelewu na rachunek firmy trafiała tylko część pieniędzy. Pozostała kwota wędrowała na prywatne konto księgowej. Jest to jedna z metod defraudantów, aby ukryć oszukańcze transakcje. W ten sposób przedsiębiorcza księgowa w 394 operacjach przywłaszczyła sobie ponad 440 tysięcy złotych.

Cierpliwość i metodyczne działanie zakopiańskich kryminalnych pozwoliło na zebranie materiału dowodowego i przedstawienie zarzutów księgowej. Kobieta przyznała się do przywłaszczenia dokumentów oraz oszustw i poprosiła o wymierzenie jej kary więzienia w zawieszeniu. Prokurator zgodził się na takie zakończenie sprawy, żądając całkowitego naprawienia szkody. Kobieta ma oddać wszystkie przywłaszczone pieniądze.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony