Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za gigantyczną łapówkę

Data publikacji 17.03.2016

33-letnia oszustka wyłudzająca pieniądze zatrzymana przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Kobieta wyłudziła ponad 100 tysięcy złotych, powołując się na wpływy w instytucjach państwowych.

Policjanci referatu do walki z korupcją wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dzięki wytężonej pracy dochodzeniowej i operacyjnej oraz współpracy z policjantami wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dokonali realizacji sprawy, dotyczącej korupcji na ogromną skalę.

Policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę podczas przyjmowania łapówki w kwocie 5 tys. złotych, stanowiącej kolejną transzę żądanej wcześniej kilkuset tysięcznej sumy.

Prowadzone śledztwo wykazało, że mieszkanka jednej z podkrakowskich miejscowości, powołując się na znajomości oraz wpływy w instytucjach państwowych takich jak m. in. Urząd Celny, ZUS, Urząd Skarbowy, oszukała 25-letnią kobietę, będącą w trudnej sytuacji finansowej.
Kobiety poznały się przez swoich znajomych. Gdy zatrzymana 33-latka dowiedziała się, że poznana 25-latka jest w ciężkiej sytuacji finansowej i jest zadłużona, zaoferowała jej pomoc. Kobieta zapewniała, że umorzy zaległości na kwotę kilkaset tysięcy złotych. Koszt takiej usługi miał wynieść poszkodowaną 150 tysięcy złotych. Ta kwota miała pokryć stopień zadłużenia i być zapłatą dla 33-latki.

Oszustka została zatrzymana podczas przekazania kolejnej transzy żądanej kwoty. Z ustaleń wynika, że oszustka przyjęła już 120 tysięcy złotych.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej kobiecie zarzutu oszustwa oraz protekcji majątkowej. 33-latka przyznała się do winy - decyzją Sądu została objęta dozorem policyjnym.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Zatrzymana za gigantyczną łapówkę

Pobierz plik Zatrzymana za gigantyczną łapówkę (format mp4 - rozmiar 2.49 MB)

Powrót na górę strony