Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1600 porcji kokainy i amfetaminy w mieszkaniu

Data publikacji 17.03.2016

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawniono ilość amfetaminy i kokainy, z której można by łącznie uzyskać ponad 1600 handlowych porcji. Okazało się, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną przez kilka sądów do odbycia łącznie kary ponad 9 lat pozbawienia wolności. Teraz oprócz kary za wcześniejsze przestępstwa, grozi mu odpowiedzialność karna w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową zatrzymali 57-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie kokainy i amfetaminy. Do zatrzymania doszło na terenie jednego ze śródmiejskich podwórek po tym, jak policjanci uzyskali informację o około sześćdziesięcioletnim mężczyźnie handlującym w tamtym rejonie środkami odurzającymi.

Po zatrzymaniu okazało się, że 57-latek jest osobą poszukiwaną przez kilka sądów do odbycia łącznej kary ponad 9 lat pozbawienia wolności. W jego miejscu przebywania policjanci znaleźli kokainę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 500 porcji tego narkotyku, a także amfetaminę, z której można by otrzymać blisko 1100 handlowych działek. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli też m.in. dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania oraz pakiet z zawartością pustych woreczków foliowych ze strunowym zamknięciem.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Ponad 1600 porcji kokainy i amfetaminy w mieszkaniu

Pobierz plik Ponad 1600 porcji kokainy i amfetaminy w mieszkaniu (format mp4 - rozmiar 3.76 MB)

Powrót na górę strony