Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 17.03.2016

Dzięki podjętym natychmiast działaniom, policjanci z Komisariatu Policji w Serocku uratowali mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości próbował targnąć się na swoje życie. Interwencja funkcjonariuszy prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Również funkcjonariusze z Radomia i Krakowa w ostatniej chwili uratowali młodych mężczyzn, którzy chcieli odebrać sobie życie.

Policjanci komórek prewencyjnych serockiego komisariatu w trakcie realizowania codziennych obowiązków zostali skierowani na poszukiwania mężczyzny, który opuścił miejsce zamieszkania. Z przekazanych informacji wynikało, że życie mężczyzny może być zagrożone. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli kontrolę miejsc ewentualnego pobytu zaginionego. Wiedzieli, że porusza się samochodem osobowym.

W trakcie poszukiwań asp. sztab. Mariusz Łapiński oraz st. post. Rafał Wojtyra zauważyli w jednej z miejscowości pojazd, którym miał się poruszać zaginiony mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Był to poszukiwany. Mężczyzna był wycieńczony i stróże prawa musieli udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie wezwali karetkę pogotowia. Jednocześnie okazało się, że znajduję się on w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem dało wynik ponad półtora promila wydychanym powietrzu. Decyzją lekarza został przewieziony do jednego ze stołecznych szpitali. Zdecydowane działania policjantów prawdopodobnie zapobiegły tragedii.

Policjanci pełniąc służbę patrolową zostali skierowani na interwencję domową na ul. Elegii w Radomiu. Zgłaszająca kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że od dłuższego czasu ma problemy z synem. 24-latek przed przybyciem policjantów wyszedł z miejsca zamieszkania informując matkę, że chce popełnić samobójstwo.

Policjanci na miejscu podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że może on przebywać w piwnicy. Policjanci w jednym z pomieszczeń odnaleźli młodego mężczyznę i podjęli reanimację prowadząc ją do czasu przybycia wezwanej na miejsce karetki pogotowia ratunkowego. 24-latek został przewieziony do szpitala.

Wczoraj (16 marca 2016 roku) dyżurny komendy przed godziną 21:00 odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców bloku, że jego sąsiad podejmuje próbę samobójczą w piwnicy.

Pod wskazany adres został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce udali się do piwnicy, jednak krata wejściowa była zamknięta. Aby uzyskać klucz, policjanci pobiegli do jednego z mieszkań, gdzie udostępniono im klucz oraz wskazano piwnicę mężczyzny, który według zgłoszenia próbuje targnąć się na swoje życie.

Po wejściu do piwnicy policjanci ujawnili wiszącego mężczyznę. Zaraz po ściągnięciu mężczyzny i rozplątaniu pętli z szyi okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny. Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do zatrzymania krążenia lecz oddech u mężczyzny był ledwie wyczuwalny. Po odzyskaniu przytomności 31-letni mieszkaniec Kątów, karetką został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. Jego stan jest dobry.

(KSP, KWP w Radomiu, KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony