Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 11 poszukiwanych listami gończymi

Data publikacji 17.03.2016

11 osób poszukiwanych listami gończymi zatrzymali wczoraj policjanci na terenie Warszawy oraz Piaseczna. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc w ten sposób uniknąć kary. Dzięki funkcjonariuszom, osoby te poniosą teraz odpowiedzialność za swoje czyny.

Do jednostek Policji każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Funkcjonariusze muszą reagować błyskawicznie w momencie pozyskania jakichkolwiek informacji na temat poszukiwanych osób. Bardzo często zdarza się tak, że liczą się dosłownie minuty. Policjanci mają na swoim koncie bardzo liczne sukcesy związane z zatrzymaniami poszukiwanych. Tylko minionej doby w ręce funkcjonariuszy wpadło 11 osób poszukiwanych listami gończymi.

Pierwsza dwójka wpadła w ręce kryminalnych z Pragi Południe, którzy otrzymali informację, że 43-letni Tomasz J. mający do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo przebywa właśnie w domu. Na miejscu zastali mężczyznę, ale podczas legitymowania wyszło też na jaw, że jego żona też jest poszukiwana na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu z poleceniem zatrzymania i doprowadzenia do jednostki na terenie kraju. Obie osoby trafiły do policyjnych cel.

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania od ponad roku. Mundurowi  interweniowali w związku z kradzieżą sklepową w markecie. Podczas czynności ustalili, że pracownik sklepu jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Piasecznie.

Arkadiusz P. został wczoraj zatrzymany przez policjantów prewencji z Ochoty. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi za uszkodzenie ciała i zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu.

Osoby poszukiwane listami gończymi trafią teraz do aresztów, gdzie odbędą zasądzone kary.

(KSP / ms)

 

Powrót na górę strony