Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty za kradzież sprzętu muzycznego

Data publikacji 17.03.2016

Policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja 200 kilometrów od miejsca przestępstwa. W Swarzędzu, łódzcy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sprzętu muzycznego wartego 100 tys. złotych. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło 6 lutego 2016 r. w sklepie muzycznym w centrum Łodzi. Niestety właściciel sklepu dopiero 9 lutego powiadomił policję, że ktoś ukradł wzmacniacz Hi-Fi o wartości 22.500 zł. Sprawą zajęli się policjanci z I Komisariatu KMP w Łodzi. Dzięki analizie zebranych w sprawie dowodów oraz znajomości środowiska przestępczego, funkcjonariusze trafili na trop 35-letniego mieszkańca Swarzędza, notowanego wcześniej za oszustwa i kradzieże.

15 marca około 13.00 mężczyzna został zatrzymany przez łódzkich policjantów w Swarzędzu. Opowiedział funkcjonariuszom, że do Łodzi trafił przypadkiem. Podczas spaceru zajrzał do sklepu muzycznego i zobaczył bardzo drogi wzmacniacz, który postanowił ukraść. Wykorzystał nieuwagę sprzedawcy i zabrał z półki urządzenie, które wywiózł do innego miasta i szybko sprzedał przypadkowej osobie. Był pewien, że nie zostanie złapany, gdyż nic nie łączyło go z Łodzią, ani ze sklepem.

Policjanci jednak szybko ustalili, że sprawca nie działał przypadkowo i dokładnie wybierał swoje łupy. W tym czasie okradł jeszcze sklepy muzyczne w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Łącznie zrabował profesjonalny sprzęt Hi-Fi o wartości 100 tys. złotych. Po przewiezieniu do Łodzi usłyszał zarzuty 4 kradzieży.

Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

( KWP Łódź / dk ) 

 

Powrót na górę strony