Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za podpalenie

Data publikacji 17.03.2016

Zebrany przez policjantów ze Śródmieścia materiał dowodowy pozwolił na postawienie 77- latkowi zarzutu zagrożonego karą do 12 lat pozbawienia wolności. Senior w obawie przed eksmisją odgrażał się, że podpali mieszkanie. Kilka dni temu w pokoju zajmowanym przez 77- latka doszło do pożaru. W zajętym przez ogień mieszkaniu znajdowały się 4 osoby, wszystkie trafiły do szpitala. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł jeden z poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło 8 marca 2016 r. w jednej ze szczecińskich kamienic. Przypadkowi przechodnie, którzy zauważyli pożar w jednym z mieszkań poinformowali o tym służby. Trzech lokatorów mieszkania wyszło z bloku o własnych siłach, natomiast w pokoju objętym ogniem strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę.

Poszkodowani w wieku od 49 i 77 lat trafili do szpitali. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł 49-letni mężczyzna. Grupa Dochodzeniowo - Śledcza z Komisariatu Śródmieście pracująca na miejscu zdarzenia przeprowadziła przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa i technika kryminalistyki oględziny mieszkania.

Dalsze czynności prowadzone przez mundurowych doprowadziły do ustalenia okoliczności zdarzenia. Okazało się, że osobą odpowiedzialną za wzniecenie ognia w kamienicy jest mieszkający tam 77-latek. Mężczyzna odgrażał się członkom swojej rodziny, że podpali mieszkanie, bo miał być z niego eksmitowany.

Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa potwierdziła, że pożar został wzniecony w pokoju seniora, potwierdziły to także zeznania świadków. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 77-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób, a jego następstwem była śmierć jednego z mieszkańców. Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu. Prokurator po zapoznaniu się materiałami sprawy wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Decyzją sądu 77-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełniony czyn może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

( KWP Szczecin / dk )

Powrót na górę strony