Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 192 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 17.03.2016

Wczoraj przed północą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli kierującego reanult, który za szybko jechał swoim samochodem. W terenie zabudowanym pędził aż 192 km\h. 33–latek z podkieleckiej miejscowości stracił swoje prawo jazdy oraz został ukarany mandatem karnym.

Pomimo ciągłych apeli oraz prowadzonych akcji profilaktycznych podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, które ryzykują i zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość.

Do takiej sytuacji doszło wczoraj (16.03.2016r.) tuż przed północą w Kielcach na ul. Krakowskiej. W tym czasie funkcjonariusze z kieleckiej drogówki pełniący służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator zauważyli zbyt szybko jadący samochód marki Renault. Mundurowi natychmiast ruszyli za kierowcą i wykonali pomiar prędkości. Wykazał on, że kierowca jadący przed funkcjonariuszami poruszał się zdecydowanie za szybko.

W terenie zabudowanym, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość została podniesiona do 70 km/h, osobowy renault pędził aż 192 km/h. Po chwili został on zatrzymany do kontroli, a kierującym okazał się 33–latek z gminy Sitkówka Nowiny.

Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 33–latek został ukarany mandatem karnym oraz na jego kontro zostało naliczane 10 punktów karnych.

(KWP Kielce / dk) 

Film Materiał z videorejestratora

Pobierz plik Materiał z videorejestratora (format mp4 - rozmiar 20.44 MB)

Powrót na górę strony