Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany pedofil w rękach krakowskich policjantów

Data publikacji 18.03.2016

Dwa dni temu (16.03.2016r.) policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę skazanego za pedofilię. 72-latek nie stawił się do odbycia kary i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki sprawnym działaniom policjantów został zatrzymany.

Mężczyzna odpowie za to, że w latach 2007-2008 wielokrotnie doprowadził 12-letnią dziewczynkę do tzw. innej czynności seksualnej. Za to przestępstwo sąd skazał 72-latka na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Mężczyzna próbował uniknąć odbycia kary. Nie stawił się do więzienia oraz ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie realizując materiały operacyjne, wytypowali mieszkanie na krakowskim Podgórzu jako potencjalną kryjówkę pedofila. Jak się okazało, przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. W mieszkaniu faktycznie ukrywał się 72-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zostanie przekazany do aresztu.

KWP Kraków / mm

Powrót na górę strony