Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary aresztu za bezpodstawne wezwania służb ratowniczych

Data publikacji 18.03.2016

Kary aresztu wymierzył Sąd Rejonowy w Choszcznie dwojgu mieszkańcom gminy Drawno, którzy w ubiegłym roku chcąc dokuczyć znajomej pięciokrotnie wzywali na jej adres służby ratunkowe. Kobieta została skazana na 10 dni aresztu a mężczyzna na 6 dni.

We wrześniu ubiegłego roku dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie został powiadomiony telefonicznie o wybuchu gazu w jednej z miejscowości w gminie Drawno. Według zgłaszającej w wyniku wypadku trzy osoby miały zostać ranne.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali strażacy, policjanci i pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że był to fałszywy alarm. Podjęte przez choszczeńskich policjantów czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości 46-letniej wówczas kobiety, która zawiadomiła o zdarzeniu.

Jak się okazało, wszczynając fałszywy alarm chciała dokuczyć znajomej. Zrobiła to nie pierwszy raz. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynikało, że od lipca do września ona i 54-letni mężczyzna wzywali pogotowie ratunkowe na adres koleżanki, z którą byli skłóceni informując dyspozytorkę o ataku padaczki, śmierci dziecka i innych nie mniej poważnych nieszczęściach.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony