Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili próbę samobójczą

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci z Włocławka uratowali życie 43-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo, kładąc się na torach w okolicach Włocławka. Do tragedii było blisko, gdyż kilkanaście sekund później przejechał pociąg towarowy. Mężczyzna po badaniach lekarskich trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2 promile alkoholu.

Wczoraj (17.03.2016r.) około godz. 8:30 dyżurny włocławskiej policji odebrał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego. Wynikało z niego, że mężczyzna, wychodząc z domu powiedział matce, że nie chce żyć i idzie rzucić się pod pociąg.

Dyżurny natychmiast skierował do poszukiwań ponad 20 policjantów, którzy sprawdzali szlak kolejowy w mieście, a także od Włocławka w stronę Pińczaty.

Na wysokości Jeziora Czarnego po godzinie 9:00 policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych zauważyli leżącego na torach kolejowych mężczyznę. Natychmiast pobiegli w stronę osoby i zdjęli ją z torowiska, uniemożliwiając próbę samobójczą. Zabrakło kilkunastu sekund i mężczyzna zostałby potrącony przez przejeżdżający pociąg towarowy. W bezpiecznym miejscu policjanci przekazali desperata załodze pogotowia. Mężczyźnie nic się nie stało, jednak przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik ponad 2 promile alkoholu. Tak więc do czasu wytrzeźwienia 43-latka osadzono w policyjnym areszcie.

Dzisiaj (18.03) mężczyzna został ponownie przebadany i decyzją lekarza został przewieziony do szpitala. Tylko dzięki zdecydowanej reakcji policjantów i dobrej znajomości terenów leśnych udało się uratować mężczyźnie życie.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony