Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33-latek maczetą zaatakował konkubinę

Data publikacji 18.03.2016

Wczoraj sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował tymczasowy areszt wobec 33-latka, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny. Mężczyzna zaatakował 20-latkę przy użyciu maczety. Grozić może mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14.03.2016 r.). Do mieszkania 20-latki przyszedł jej 33-letni konkubent. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ze sobą maczetę. Wyciągnął kobietę z mieszkania i zabrał ją nad rzekę. Przez całą drogę awanturował się z pokrzywdzoną. Nad rzeką zaczął jej grozić i wymachiwać maczetą. W pewnym momencie zaatakował 20-latkę i usiłował zadać jej cios w okolice głowy, jednak kobieta osłoniła się ręką. Została ranna w dłoń. 33-latek po tym uciekł.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP i kryminalnych z III komisariatu w Lublinie. Funkcjonariusze doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie był przesłuchany i usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa swojej konkubiny. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Lublin /mm

Powrót na górę strony