Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazyn kontrabandy zlikwidowany - zabezpieczony towar wartości ponad 570 tys. zł

Data publikacji 18.03.2016

Specjalnie skonstruowana szafa służąca za wejście do ukrytego magazynu. Gołębnik, w którym schowany był tytoń oraz pojemniki z blisko trzema tysiącami litrów nielegalnego oleju napędowego – wszystko warte ponad pół miliona zł. Policjanci wraz z celnikami zlikwidowali magazyn z nielegalnym towarem.

Policjanci z Działdowa uzyskali informacje o tym, że w pobliskiej miejscowości, na jednej z posesji, przechowywane są znaczne ilości wyrobów akcyzowych, nie posiadające wymaganych polskich znaków akcyzy.

W miniony wtorek (15.03.2016) policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie, weszli na teren posesji położonej w powiecie mławskim i potwierdzili uzyskane wcześniej informacje.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 390 000 sztuk papierosów, niemal 180 kg krajanki tytoniowej oraz 175 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. W jednym z pomieszczeń znalezione zostały także cztery pojemniki typu „mauser”, w których znajdowało się łącznie 2900 litrów oleju napędowego, pochodzącego z nielegalnego źródła.

Część papierosów została znaleziona w zaparkowanym na posesji samochodzie. Pozostałe towary były przechowywane w specjalnie skonstruowanych pomieszczeniach-skrytkach. Jednym z nich była profesjonalnie przygotowana szafa z odsuwaną tylna płytą, za którą kryło się dodatkowe pomieszczenie - magazyn. W podobnym celu wykorzystywany był także stojący na posesji budynek gospodarczy, który z zewnątrz miał sprawiać wrażenie gołębnika. W ujawnieniu skrytek pomógł funkcjonariuszom pies służbowy, wykorzystywany przez celników i szkolony właśnie do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Straty na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosły ponad 570 000 zł.

W sprawie nielegalnego przechowywania wyrobów akcyzowych i uchylana się od ich opodatkowania usłyszał zarzuty i został przesłuchany mężczyzna mieszkający na tej posesji. 32-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi mu kara wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

KWP Olsztyn /mm

  • zabezpieczone pojemniki z olejem napędowym
  • szafa z ukrytym wejściem
  • zabezpieczony towar
  • zabezpieczony towar
  • zabezpieczony towar
  • zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony