Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa plantacja i blisko półtora kilograma marihuany

Data publikacji 18.03.2016

Za posiadanie narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko półtora kilograma marihuany, a także 50 krzewów konopi w końcowej fazie rozwoju, z której można byłoby uzyskać blisko 2,5 kilograma gotowego narkotyku.

Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie Lubina. Podejrzany mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Podczas sprawdzania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ukrytą w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu marihuanę oraz sprzęt, służący do jej uprawy.

Łącznie policjanci przechwycili blisko półtora kilograma marihuany, a także 50 krzewów tej rośliny w końcowej fazie rozwoju, z których można byłoby przygotować około 2,5 kilograma gotowego narkotyku. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Lubinianin tłumaczył się, że stracił pracę, jest osobą silnie uzależnioną od tego narkotyku, więc aby nie płacić innym, podjął decyzję o założeniu własnej uprawy w miejscu zamieszkania. Sam ją sadził, pielęgnował i stworzył odpowiednie warunki do jej hodowli.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca zajmuje się ich handlem, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony