Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci z KWP w Szczecinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, namierzyli i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą rozprowadzającą narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Dziesięć osób usłyszało zarzuty wprowadzenia łączenie ponad siedmiu kilogramów narkotyków na rynek. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie rozpracowywali sprawę handlowania narkotykami w środowisku pseudokibiców. Po zebraniu materiału dowodowego i przedstawieniu ustaleń w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie w sprawie zostało wszczęte śledztwo oraz wydane zostały nakazy zatrzymania dla 10 osób.

Trzy dni temu wczesnym rankiem równocześnie na terenie powiatu  stargardzkiego i Szczecina, policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Na podstawie materiałów operacyjnych zgromadzonych przez Sekcję ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie ustalono osobę kierująca grupą przestępczą, jej skład oraz sposób  zachowania i roli poszczególnych członków.

W wyniku przeprowadzonych działań doszło do zatrzymania wszystkich 10 osób  zajmujących się procederem narkotykowym w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, a także przeszukania ich miejsc zamieszkania i przebywania. W wyniku przeszukań zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, nośniki pamięci, młynki i wagi służące do porcjowania narkotyków, a także kilkanaście gramów marihuany.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, gdzie przedstawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnienie przestępstw związanych z uczestnictwem w obrocie znaczną ilością  środków odurzających psychotropowych. Śledczy udowodnili, że podejrzani w okresie od sierpnia 2014 roku do stycznia 2015 roku uczestniczyli w obrocie marihuaną i amfetaminą. Jeden z nich usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą, rola pozostałych polegała w szczególności na udziale w obrocie narkotykami.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował tymczasowy areszt. 

(KWP Szczecin /dk)

Film Areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej (format flv - rozmiar 4.06 MB)

Powrót na górę strony