Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał od lewej do prawej – miał ponad 2,5 promila

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Po sprawdzeniu okazało się, że ma ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, które stracił wcześniej za jazdę po pijanemu. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

We wtorek (15 marca 2016 r.) na drodze krajowej nr 22 policjanci ruchu drogowego jadąc nieoznakowanym radiowozem z wideorejstratorem zatrzymali 54-latka. Mężczyzna, mieszkaniec Strzelec Krajeńskich, jechał samochodem osobowym całą szerokością drogi, nie trzymając się swojego pasa ruchu, co zwróciło uwagę policjantów. W pewnym momencie kierujący zjechał z prawego pasa i przejechał obok ciężarówki. Funkcjonariusze szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powiatrzu. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił kilka lat temu za jazdę po pijanemu.

Nietrzeźwy kierowca, który stworzył zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego odpowie za popełnione przestępstwo przed Sądem. Za swoją bezmyślność grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Film Widok z wideorejestratora

Pobierz plik Widok z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 3.79 MB)

Powrót na górę strony