Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 19.03.2016

Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania. Ustalenia funkcjonariuszy wykazały również, że zatrzymani są podejrzewani o kradzież z włamaniem do lombardu, które miało miejsce pod koniec lutego br. Mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd rozpatrzy wniosek zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

W ubiegłym tygodniu do komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży z włamaniem do jego mieszkania. Wartość start oszacował na ok. 25 tys. złotych. Zginęła mu gotówka, biżuteria oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzony miał wewnątrz lokalu monitoring, na którym nagrał się moment kradzieży jak też zarejestrowane zostały wizerunki jego sprawców. Policjanci przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny, zabezpieczyli zapis kamery, który wnikliwie przeanalizowali.

W wyniku pracy i ustaleń operacyjnych funkcjonariusze wytypowali prawdopodobnych sprawców. Po przeprowadzeniu szczegółowych sprawdzeń i potwierdzeniu wszystkich informacji dwóch mężczyzn w wieku 39 i 35-lat zostało zatrzymanych.

Dalsze wnikliwe ustalenia wykazały, że bracia najprawdopodobniej w ostnich dniach lutego wspólnie i w porozumieniu dopuścili się również włamania do lombardu, z którego ukradli biżuterię o wartości blisko 19 tys. złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Dziś w sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Policjanci sprawdzą czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

(KSP /dk)

  • znalezione w samochodzie rzeczuy
  • znalezione pieniądze
  • policjant z zatrzymanym

Film Zatrzymani za kradzieże z włamaniem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za kradzieże z włamaniem (format flv - rozmiar 1.64 MB)

Powrót na górę strony