Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na sportowo dla małej Igi

Data publikacji 19.03.2016

Policjanci, strażacy i nauczyciele rywalizowali wczoraj w Charytatywnym Turnieju Sportowym dla Igi Pawelec. Zmagania siłowo-wydolnościowe drużyn związane były z podnoszeniem ciężarów, sprawnością atletyczną i szybkością. Pomysłodawcą turnieju, z którego dochód przeznaczony został na leczenie 1,5 rocznej Igi Pawelec chorującej na padaczkę lekoodporną, był asp. Adam Granda z biłgorajskiej komendy.

Iga ma 1,5 roku i choruje na padaczkę lekoodporną. Rozwój dziewczynki zatrzymał się na poziomie 4-miesięcznego dziecka. Aby Iga mogła być diagnozowana i leczona w Niemczech, rodzice potrzebują kwoty aż 160 tys. złotych.

Aby wspomóc ich w drodze do zdrowia dziecka - policjanci, strażacy i nauczyciele wzięli udział w Charytatywnym Turnieju Sportowym, z którego dochód przeznaczony został na wsparcie finansowe leczenia dziecka.

Turniej odbył się wczoraj (18.03.br.) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Podczas zawodów crossfit, czyli intensywnych ćwiczeń siłowo-wydolnościowych bez czasu na przerwę, zawodnicy m.in. po kolei podnosili ciężary, podnosili się na drążku, a także wykazywali szybkością. W tym samym czasie odbywała się również aukcja maskotek policyjnych i darmowych wejściówek na siłownię, a przyjaciele rodziny sprzedawali wielkanocne ozdoby. Dla chorego dziecka każda kwota jest wagę złota. Podczas niespełna dwóch godzin uzbierano sumę prawie 2.500 złotych.

Organizatorem imprezy był policjant Wydziału Prewencji biłgorajskiej komendy asp. Adam Granda, który zebrał drużyny kolegów z pracy, straży pożarnej oraz nauczycieli, aby wspólnie wspomóc małą Igę. Podczas zawodów liczył się przede wszystkim cel - aby razem pomóc choremu dziecku.

(KWP Lublin /dk) 

Powrót na górę strony