Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili prawie 100 krzaków konopi oraz blisko pół kilograma suszu

Data publikacji 19.03.2016

W miniona środę (16.03.br.) policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na jednej z posesji ujawnili plantację marihuany. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli 94 krzaki konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, blisko pół kilograma gotowego suszu roślinnego oraz sprzęt do wytwarzania narkotyków. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 20-latka, któremu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci od pewnego czasu przypuszczali, iż jeden z mieszkańców gminy Daleszyce może mieć do czynienia z zakazanymi środkami. W minioną środę (16.03.br.) ich przypuszczenia potwierdziły się. W pomieszczeniu gospodarczym na jednej z posesji policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich wraz ze sprzętem w postaci lamp, wentylatorów filtrów oraz nawozów.

W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu oraz namiotach znajdowało się łącznie 94 krzaki konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Najwyższe z roślin mierzyły niespełna 2 metry. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma suszu roślinnego, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca posesji, któremu teraz może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci zatrzymali 26-latka, który przyszedł do młodszego od siebie mężczyzny w momencie, gdy funkcjonariusze wykonywali czynności. W jego odzieży oraz pojeździe zostały zabezpieczone dwie „działki” marihuany.

(KWP Kielce /dk)

  • plantacja marihuany
  • plantacja marihuany
  • plantacja marihuany
Powrót na górę strony