Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana

Po pościgu policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łodzi, który na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Koluszki uprawiał ponad 750 krzaków konopi indyjskich. Za ten proceder grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

17 marca 2016 roku w godzinach wieczornych, pod jedno z gospodarstw rolnych znajdujących się na terenie gminy Koluszki, podjechali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Bazując na wcześniejszych informacjach, podjęli obserwację. W pewnym momencie zapadła decyzja o wejściu na teren posesji. Funkcjonariusze wyczuli tam silną i charakterystyczną woń marihuany. Z uwagi na fakt, że osoba przebywająca we wnętrzu domu nie reagowała na polecenia, policjanci użyli siły w celu wyważenia drzwi.

W jednym z pomieszczeń zabezpieczyli specjalistyczną aparaturę, wspomagającą wzrost i pielęgnację roślin, która służyła do uprawy krzaków konopi. Rośliny stały w donicach na podłodze. Odpowiedzialny za prowadzenie uprawy mężczyzna, podczas kiedy policjanci pokonywali główne drzwi,  próbował uciec. Podjęto natychmiastowy pościg za uciekinierem, którego zatrzymano i obezwładniono jeszcze na terenie posesji. 21-letni mieszkaniec Łodzi, oświadczył, iż posesja na której przebywa, należy do jego rodziny. Do działań włączyli się również mundurowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Zabezpieczono łącznie 752 krzaki konopi innych niż włókniste z rozwiniętymi kwiatostanami,  z których szacunkowo można uzyskać nawet 16,5 kg suszu o czarnorynkowej wartości około 495 tysięcy złotych.

Zatrzymanego mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. 18 marca 2016 roku  został doprowadzony do brzezińskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości konopi innych niż włókniste, za który grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

(KWP w Łodzi / ms)

  • zabezpieczone rośliny
  • zabezpieczone rośliny
  • Zatrzymany podejrzany
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony