Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali usługi telekomunikacyjne - wpadli w ręce małopolskich policjantów

Data publikacji 21.03.2016

Zarzuty kradzieży, oszustw, posłużenia się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu oraz posiadania narkotyków usłyszeli 25-letnia kobieta i jej 36-letni partner. Para zatrzymana przez małopolskich policjantów podejrzana jest o wyłudzanie usług telekomunikacyjnych na podstawie sfałszowanych dokumentów. Mężczyzna dodatkowo okazał się być poszukiwany do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji V w Krakowie po raz kolejny uderzyli w przestępczość związaną z wyłudzeniami finansowymi. W podgórskim komisariacie prowadzone było postępowanie przygotowawcze związane z zawiadomieniem jednego z operatorów telekomunikacyjnych o próbie zawarcia umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Już wstępnie podjęte czynności przez kryminalnych z „piątki” pozwoliły na powiązanie tej sprawy z innymi tego typu zdarzeniami, gdzie przestępstw dokonywały te same osoby. Zebrany materiał dowodowy w tej spawie pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie dwóch osób – kobiety i mężczyzny.

Podpisując umowy podejrzani nie posługiwali się własnymi dokumentami. Przy zatrzymanych policjanci ujawnili dokumenty potrzebne do zawarcia kredytów gotówkowych, podrobione zaświadczenia o pracę i pieczątki. Co więcej – 36-letni mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności. Przeprowadzone w Prokuraturze czynności związane były z przedstawieniem osobom zatrzymanym zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw kradzieży, oszustw, posłużenia się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu oraz posiadania narkotyków. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Sąd na wniosek prokuratury wobec osób zatrzymanych zastosował trzymiesięczny areszt.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony