Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych

19 i 20 marca 2016 r. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne, dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w Galeriach Handlowych w Krakowie. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego kupowania i udzielali porad, na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Można było dowiedzieć się o tym, jak bezpiecznie korzystać z bankomatów, jak uniknąć kradzieży kieszonkowej lub włamania do pozostawionego na parkingu samochodu.

Policyjne stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem osób, robiących zakupy w centrach, a w szczególności przez osoby starsze, które zadawały policjantom dużo pytań oraz dzieliły się spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Dzieci, które wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie otrzymały upominki oraz kartki, na których składały własne odciski palców.

Przy stoisku wystawiona była również maskotka małopolskiej Policji, przy którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcie,  jednak dużą popularnością wśród wszystkich odwiedzających cieszył się jak zwykle „Inspektor Wawelek”, który wręczał dzieciom cukierki.

Policjanci nieustannie prowadzą działania, mające na celu ograniczanie pospolitej przestępczości, m.in. kradzieży kieszonkowych, które nasilają się szczególnie w okresie przedświątecznym.

Czytaj więcej - szajka złodziei kieszonkowych w rękach śledczych ►


(KWP w Krakowie / ms)

  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #1
  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #2
  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #3
  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #4
  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #5
  • Akcja "bezpieczne zakupy" w krakowskich galeriach handlowych #6
Powrót na górę strony