Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego na Opolszczyźnie

Data publikacji 21.03.2016

Otwarcie sezonu motocyklowego w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu to już tradycja. Zbliżająca się wiosna, to sygnał dla miłośników dwóch kółek, aby odkurzyć swoje maszyny i wyjechać na drogę. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i o tym właśnie przypomną młodym motocyklistom opolscy policjanci.

Powitanie wiosny, a co za tym idzie sezonu motocyklowego w opolskim „Mechaniczniaku” to świetna okazja, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Właśnie dlatego policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przypomną, jak należy bezpiecznie jeździć jednośladem. Impreza odbędzie się 21 marca o godzinie 10:30 na szkolnym boisku przy ulicy Osmańczyka 22 w Opolu.

Mundurowi, którzy są współorganizatorami imprezy, przygotowali również kilka atrakcji. Oprócz policyjnego motocykla, funkcjonariusze zaprezentują młodym kierowcom specjalny radiowóz ruchu drogowego, który wyposażony jest między innymi w urządzenia do pomiaru hałasu oraz przejrzystości samochodowych szyb.

Organizatorzy przygotowali również prezentację nowych motocykli, a także symulator zderzeniowy i dachowania. Podczas imprezy będzie można się także nauczyć udzielania pierwszej pomocy.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony