Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie palety papierosów w busie

Data publikacji 21.03.2016

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli samochód, w którym przewożone były dwie ofoliowane palety, w których znajdowało się 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w policyjnym areszcie mieszkaniec woj. śląskiego wczoraj usłyszał zarzuty przestępstwa skarbowego. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 330 tys. złotych.

Do realizacji uzyskanej przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą informacji, doszło w sobotę na trasie krajowej nr 2. Samochód marki Peugeot Boxer został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. W części bagażowej auta znajdowały się dwie ofoliowane palety, w których według oświadczenia kierowcy miały znajdować się ubrania. Kiedy jednak policjanci przecięli folię okazało się, że ładunek 49-letniego mieszkańca Wadowic, to 20 tys. paczek papierosów bez polskich  znaków akcyzy.

Wartość uszczuplenia w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 330 tys. zł. Oprócz papierosów policjanci znaleźli w samochodzie 26 tys. zł w gotówce. Po przedstawieniu kierowcy zarzutów przestępstwa skarbowego,  cała kwota została zabezpieczona na poczet grożącej mu kary grzywny.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony