Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali audi Q5

Data publikacji 21.03.2016

Warte blisko 80 tys. złotych audi Q5 odzyskali policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Pojazd był własnością firmy leasingowej. Ta chciała go odebrać od użytkownika ze względu na to, że nie spłacał on rat leasingu. Mężczyzna od kwietnia 2015 r. ukrywał się i nie odbierał żadnej korespondencji. Policjanci z Mokotowa przedstawili już Piotrowi Ł. zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy i oddali samochód właścicielowi. Za ten czyn grozi kara do 5 lat więzienia.

W połowie kwietnia ubiegłego roku policjanci z Mokotowa zostali powiadomieni, że użytkownik samochodu marki audi Q5 nie spłaca rat za samochód, a tym samym zobowiązany jest do zwrotu przedmiotu leasingu. Kiedy właściciel firmy nie mógł nawiązać kontaktu z klientem, zgłosił się do Komendy przy ul. Malczewskiego.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Przełom nastąpił kilka dni temu, kiedy na al. Ujazdowskich pojazd został zatrzymany do kontroli przez patrol funkcjonariuszy z oddziałów prewencji Policji. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że samochód, jakim porusza się 32-latek, figuruje jako poszukiwany.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Śledczy przedstawili Piotrowi Ł. zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy. Samochód został wydany właścicielowi. Na poczet przyszłej kary od zatrzymanego zabezpieczono pieniądze w kwocie 900 złotych. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony