Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 21.03.2016

Szprotawscy policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego szwagra. Napastnik w czasie szarpaniny i kłótni o telefon zadał cios nożem w szyję pokrzywdzonego.

17 marca tego roku dyżurny Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podcięciu gardła 38-letniemu mężczyźnie. Błyskawicznie na miejsce zgłoszenie została skierowana karetka pogotowia ratunkowego i policyjne patrole. Policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie szybko ustalili, że w jednym z mieszkań w Szprotawie doszło do kłótni. Jej powodem mogło być przywłaszczenie telefonu komórkowego, który zaginął 39-letniemu mężczyźnie. W czasie kłótni i szarpaniny pomiędzy szwagrami, doszło do zadania nożem ciosu w szyję. Na miejscu zdarzenia szprotawscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa.

Pokrzywdzony, z raną kłutą szyi, bezpośrednio zagrażającą jego życiu, został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze. 39-latek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Tam mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

19 marca tego roku Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony