Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kluczyki, a potem samochód

Data publikacji 21.03.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Funkcjonariusze odzyskali pojazd, który już wrócił do prawowitego właściciela.

Zdarzenie miało swój początek 17 marca 2016 roku kiedy do policjantów z VIII Komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił, że skradziono mu samochód marki Kia Venga. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, sprawca najpierw ukradł pozostawione w altanie działkowej kluczyki od samochodu, a następnie sam pojazd.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pokrzywdzony wykonywał prace porządkowe na ogródkach działkowych przy ulicy Dąbrowskiego w Łodzi. Po pewnym czasie zorientował się, że z powieszonej w domku letniskowym kurtki zniknął portfel z pieniędzmi oraz kluczyki od samochodu. Wkrótce okazało się również, że z parkingu skradziono wart 30 tys. złotych samochód. Analizą sprawy zajęli się specjaliści, zwalczający przestępczość samochodową.

Już następnego dnia funkcjonariusze zlokalizowali skradziony pojazd pod jednym ze sklepów przy ulicy Zgierskiej w Łodzi. Po pewnym czasie, do pojazdu podszedł dobrze znany policjantom mężczyzna. Przy użyciu oryginalnych kluczyków otworzył samochód i próbował uruchomić silnik. Wtedy policjanci zatrzymali 32-latka, który nie stawiał oporu. W przeszłości był wielokrotnie notowany za kradzieże pojazdów.

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolność. Policjanci zwrócili odzyskany pojazd właścicielowi.

(KWP Łódź /dk)
 

  • policjant z zatrzymanym
  • skradziony samochód
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony