Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownicy w rękach funkcjonariuszy

Data publikacji 21.03.2016

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

17 marca 2016 roku dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty prawdopodobnie dochodzi do nielegalnego polowania. Na kłusowników natrafili myśliwi z koła łowieckiego, którzy w czasie polowania zauważyli trzy osoby, które z latarkami i psami przemieszczały się między drzewami. Mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy samochodem próbowali wyjechać z lasu. Podczas ich przeszukania mundurowi zabezpieczyli parciane linki i sznurki stylonowe służące do krępowania zwierząt.

W samochodzie policjanci ujawnili ponadto trzy psy rasy chart, których hodowla bez stosownego pozwolenia jest zabroniona. Mężczyźni w wieku 38, 39 i 44 lat zostali osadzeni w policyjnej celi. Następnego dnia wszyscy usłyszeli zarzuty polowania wbrew przepisom ustawy Prawo łowieckie. 39 – latek dodatkowo odpowie za posiadanie przedmiotów służących do kłusownictwa oraz hodowlę chartów, prowadzoną bez zezwolenia.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź /dk)
 

Powrót na górę strony