Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za handel anabolikami i posiadanie narkotyków

Data publikacji 21.03.2016

Białostoccy policjanci w trakcie kontroli drogowej związanej z popełnionym przez 25-latka wykroczeniem w bagażniku jego pojazdu odnaleźli dużą ilość tzw. anabolików. Jeszcze więcej tego typu medykamentów i narkotyki mundurowi odnaleźli w jego mieszkaniu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji w trakcie patrolu na ul. Dobrej w Białymstoku zauważyli bmw, którego kierowca podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podejmując interwencję związaną w tym wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. W jej trakcie policjanci zajrzeli także do bagażnika samochodu. Tam od razu ich uwagę przykuły przewożone autem dwie sportowe torby wypełnione dużą ilością kilkudziesięciu opakowań różnych medykamentów, które zawierały tabletki i szklane ampułki. Dalsze ustalenia wskazywały, że były to niedopuszczone do obrotu na terenie Polski zagraniczne anaboliki.

W aucie mundurowi znaleźli również wypełnione potwierdzenia nadania przesyłek z takimi specyfikami, co sugerowało nielegalny obrót tymi substancjami. 25 letni ełczanin, właściciel pojazdu będący za razem jego kierowcą, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wyjaśnieniem szczegółów jego działalności zajęli się policjanci z II białostockiego komisariatu. Białostoccy funkcjonariusze pracując nad sprawą skorzystali z pomocy mundurowych z Ełku, którzy przeszukali mieszkanie zatrzymanego. Okazało się, że właśnie tam  25-latek zgromadził kolejny - jeszcze większy - zapas opakowań z tabletkami i ampułkami anabolików. Oprócz medykamentów w przeszukanych pomieszczeniach policjanci odnaleźli gotówkę a także 20 metalowych kastetów,  kilka pojemników z gazem pieprzowym i 5 przedmiotów przypominających elementy broni (AK 47), a także paralizator i zawiniątko z suszem roślinnym o wadze blisko 0,5 gr, który to narkotester zidentyfikował jako marihuanę.

Zatrzymany 25-latek usłyszał już zarzuty wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu, za co ustawa prawo farmaceutyczne przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za posiadanie narkotyków co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zatrzymany mieszkaniec Ełku zostanie doprowadzony do prokuratury.

Postępowanie prowadzone w tej sprawie przez policjantów z II białostockiego komisariatu z pewnością odpowie na pytania skąd pochodziły nielegalne substancje, kto był ich odbiorcą oraz czy posiadane przez zatrzymanego przedmioty podobne do elementów broni są kwalifikującymi do odpowiedzialności karnej.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
Powrót na górę strony