Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka na „podwójnym gazie”

Data publikacji 21.03.2016

Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował autem na „podwójnym gazie” Kierowca nie zatrzymał się on do kontroli i próbował uciec policjantom. Za jazdę w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie, 20.03.br., tuż po godzinie 13.00 sandomierscy policjanci otrzymali informację o tym, że w gminie Obrazów po drodze krajowej nr 77 porusza się osobowy volkswagen, którego kierujący może być nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Na jednej z dróg mundurowi zauważyli auto i postanowili je zatrzymać.  Jednak kierujący na widok radiowozu zignorował polecenia stróżów prawa i zaczął uciekać. Podczas pościgu kierowca volkswagena próbował zgubić policjantów wjeżdżając do owocowego sadu. Mundurowi pomimo próby ucieczki szybko zatrzymali pojazd. Jak się okazało, kierującym był  44-letni mężczyzna, który dodatkowo przewoził w pojeździe dwóch pasażerów. Badanie stanu trzeźwości  wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nigdy  nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Konsekwencjami nieprzemyślanego zachowania 44-latka będzie odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

(KWP w Kielcach / mw)

Film Ucieczka na „podwójnym gazie”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ucieczka na „podwójnym gazie” (format flv - rozmiar 7.07 MB)

Powrót na górę strony