Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1,3 kg narkotyków oraz ponad 200 tabletek ekstazy

Data publikacji 21.03.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali pięciu mężczyzn. Są oni podejrzani o posiadanie i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Śledczy zabezpieczyli łącznie 1,3 kilograma amfetaminy i marihuany oraz ponad 200 tabletek ekstazy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara odpowiednio do 10 i 12 lat więzienia.

17 marca 2016 r. policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie gminy Wysoka. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, a następnego dnia dokonali kolejnego zatrzymania. Podczas przeszukań mieszkań, śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 1,3 kg narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany, oraz ponad 200 tabletek ekstazy.

Podczas działań policjanci zabezpieczyli dodatkowo sprzęt służący do porcjowania narkotyków, znaczną kwotę pieniędzy oraz kilka telefonów komórkowych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wartość przechwyconych narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany oszacowano na kwotę blisko 50 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Wysoka w wieku od 22 do 50 lat. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Trzech pozostałych mieszkańców gminy Wysoka zostało objętych dozorem Policji. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara więzienia odpowiednio do 10 i 12 lat.

KWP w Poznaniu / ig

Powrót na górę strony