Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa pseudokibiców handlująca tytoniem i narkotykami

Data publikacji 22.03.2016

6 mężczyzn zatrzymanych w Bydgoszczy i Łodzi, zabezpieczone papierosy i krajanka tytoniowa – to wynik pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z Bydgoszczy. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę trudniącą się handlem narkotykami i wyrobami tytoniowymi. Za przestępstwa, jakich się dopuścili grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP z Bydgoszczy od wielu miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy związanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych. Funkcjonariusze ustalili, że jej członkowie trudnią się przede wszystkim nielegalnym handlem krajanką tytoniową i narkotykami.

W Bydgoszczy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, w Łodzi kolejnych dwóch (wiek od 33 do 52 lat). Podczas przeszukań ich mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 14 tys. papierosów, opakowania, etykiety a także krajankę tytoniową.

Uszczuplenia skarbu państwa z tytułu należnego podatku akcyzowego i podatku VAT opiewają na 3 mln zł.

W prokuraturze okręgowej zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu nielegalnie wytworzonej krajanki tytoniowej i narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci CBŚP nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚP/ mw)

  • Zabezpieczone papierosy bez akcyzy
  • Zabezpieczone papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony