Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracał z dyskoteki i ukradł … szlaban, który zagrodził mu drogę – trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 22.03.2016

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wracając z dyskoteki wyrwał i ukradł szlaban. Zatrzymany postanowił zabrać sobie go na pamiątkę, gdy przechodząc w pobliżu stacji paliw, szlaban zagrodził mu drogę. Niedługo jednak cieszył się łupem. Chwilę później trafił w ręce zgorzeleckich policjantów. Stwierdził, że zachował się tak przez alkohol.

Na długo weekendową noc zapamięta 27 – letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który został zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów. Mężczyzna korzystając z obowiązkowej przerwy w jeździe samochodem ciężarowym, postanowił pobawić się na dyskotece. Wracając, zauważył szlaban ograniczający dostęp do stacji paliw. Wiele się nie namyślając postanowił zabrać go ze sobą.

Po kilku minutach „walki” zwyciężył i wyrwał szlaban. Wziął go pod pachę i odszedł. Niedługo jednak cieszył się swoim łupem. Już po kliku minutach policjanci zauważyli go na jednym z pobliskich parkingów. Widząc zbliżających się funkcjonariuszy, mężczyzna odrzucił szlaban trzymany w rękach.

Zatrzymany w rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że to wszystko przez alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Szlaban o wartości około 2 tysięcy złotych został zwrócony właścicielowi, a podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem, gdzie odpowie za kradzież, która jest zagrożona karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Wracał z dyskoteki i ukradł … szlaban, który zagrodził mu drogę – trafił do policyjnego aresztu

Pobierz plik Wracał z dyskoteki i ukradł … szlaban, który zagrodził mu drogę – trafił do policyjnego aresztu (format mp4 - rozmiar 5.97 MB)

Powrót na górę strony