Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość prawie o 120 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 22.03.2016

29-letni mężczyzna z gm. Sanok wpadł w oko wideorejestratora. Mężczyzna, jadąc prawie o 120 km/h za szybko w obszarze zabudowanym, popełniał kolejne wykroczenia. 29-latek był trzeźwy. Teraz za złamanie przepisów ruchu drogowego poniesie dotkliwe konsekwencje.

Do kontroli drogowej doszło w minioną niedzielę przed południem. Policjanci biłgorajskiej drogówki, którzy pełnili służbę na trasie wojewódzkiej nr 835 na odcinku Biłgoraj- Tarnogród, zauważyli jadące z nadmierną prędkością audi. Poruszająca się osobówka wyprzedzała w tym momencie inny pojazd w miejscu zabronionym oraz jechała z bardzo dużą prędkością. Policjanci ruszyli za piratem drogowym.

W trakcie pościgu wideorejestrator zapisywał kolejne wykroczenia popełniane przez kierującego: wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 118 km/h. Po chwili, przy ograniczeniu do 90 km/h poza obszarem zabudowanym,  pirat jechał z prędkością, 177 km/h.  Kierowca audi został natychmiast zatrzymany do kontroli tuż za miejscowością Tarnogród.

29-latek z gm. Sanok był trzeźwy. Za popełnione rażące wykroczenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

W miniony weekend na drogach powiatu biłgorajskiego policjanci ujawnili również 4 innych kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jazdy o ponad 50 km/h w obszarach zabudowanych. Każdy z nich z chwilą popełnienia wykroczenia pożegnał się z prawem jazdy.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi, kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazd, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego przypadku prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie, Starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

(KWP w Lublinie / ms)

KWP w Opolu: Prawa jazdy zatrzymane za nadmierną prędkość ►

Film Przekroczył prędkość prawie o 120 km/h w obszarze zabudowanym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przekroczył prędkość prawie o 120 km/h w obszarze zabudowanym (format flv - rozmiar 11.23 MB)

Powrót na górę strony