Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani listami gończymi

Data publikacji 22.03.2016

Stołeczni kryminalni ustalili miejsce przebywania poszukiwanego mężczyzny. Za 26-latkiem warszawskie sądy wydały 5 listów gończych. 26-latek został zatrzymany w Strzegomiu, w wyniku dynamicznego wejścia do mieszkania, w którym przebywał. Rafał D. został osadzony w jednostce penitencjarnej, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe 13 lat. Podobne sprawy zrealizowali funkcjonariusze z Lubicza i Gilowic.

Policjanci stołecznego wydziału kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób ustalili, gdzie może ukrywać się poszukiwany 5 listami gończymi i nakazem doprowadzenia przez warszawskie sądy, 26-letni Rafał D. Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że mężczyzna może przebywać w Strzegomiu. Tam też udali się funkcjonariusze z KSP, których wsparli koledzy z Wrocławia.

Na miejscu potwierdzili, że w jednym z mieszkań przy ul. Dąbrowskiego przebywa poszukiwany 26-latek. W związku z tym policjanci podjęli obserwację mieszkania. Kiedy ich podejrzenia, że w obserwowanym lokalu przebywa mężczyzna potwierdziły się, podjęli decyzję o wejściu do mieszkania. Zastali tam i zatrzymali poszukiwanego Rafała D.

26-latek został osadzony w areszcie śledczym. Ma do odbycia karę 13 lat więzienia za wcześniej dokonane kradzieże, rozbój i przestępstwa narkotykowe.

----

Wczoraj (21.03.16) około 17:00 funkcjonariusze z komisariatu w Lubiczu, w jednej z miejscowości w gminie zatrzymali 45-latka, który był poszukiwany aż sześcioma listami gończymi przez toruński sąd. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania, jednak informacje jakie zdobyli policjanci oraz znakomite rozpoznanie pozwoliły ustalić miejsce jego pobytu.

Funkcjonariusze podejrzewali, że przyjechał on do swojej rodziny w odwiedziny. Te ustalenia okazały się trafne. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi wytypowanego wcześniej domu, 45-latek ukrył się w jednym z pokoi pod łóżkiem. Na nic się jednak zdały wszelkie próby uniknięcia odsiadki. 45-latek trafił prosto do celi. Spędzi tam najbliższe kilka lat, odsiadując wyroki między innymi za kradzieże, włamania i niestosowanie się do wcześniejszych wyroków sądów.

----

Wczoraj wieczoram policjanci z Komisariatu w Gilowicach zatrzymali 60-letniego mieszkańca Żywca. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie czterech listów gończych wydanych przez żywiecki, bielski i pszczyński sąd. Jak wynika z materiałów sprawy poszukiwawczej, przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od ponad trzech lat. Cześć tego czasu spędził poza granicami naszego kraju. Po powrocie został namierzony i zatrzymany przez stróżów prawa.

60-latek ma do odbycia wyrok blisko 5 lat więzienia, głównie za oszustwa i kradzieże oraz za to, że nie powrócił do zakładu karnego po przerwie w odbywaniu kary. Zatrzymany trafi dzisiaj do aresztu śledczego w Bielsku – Białej, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

(KSP / KWP w Bydgoszczy / KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony