Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Swoje ofiary typowali spośród przypadkowych przechodniów

Data publikacji 22.03.2016

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże. Para typowała przypadkowych mężczyzn, okradała ich między innymi z telefonów i kart płatniczych dokonując następnie za ich pomocą nieuprawnionych transakcji. Obywatele Słowacji na wniosek śledczych zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sposób działania był zawsze bardzo podobny. Para typowała swoje ofiary wśród mężczyzn,będących pod znacznym wpływem alkoholu. Kobieta prowadziła następnie pokrzywdzonych w różne ustronne miejsca, a także do pubów bądź bankomatów. Tam wykorzystując swoje „wdzięki” i upojenie alkoholowe mężczyzn, okradała ich z telefonów komórkowych, pieniędzy i kart płatniczych, namawiając także do wypłaty gotówki. 34-latka, chcąc uatrakcyjnić swój wygląd przebierała się w wyzywające ubrania i zakładała różne peruki. Mężczyzna był kierowcą i "aniołem stróżem" swojej partnerki.

Działając wspólnie i w porozumieniu obywatele Słowacji za pomocą skradzionych kart płatniczych dokonywali także nieuprawnionych transakcji, płacąc za zakupy na terenie Polski i Słowacji. Wiadomo już, że para dopuściła się co najmniej 14 takich czynów, a suma strat wyniosła kilkanaście tysięcy złotych.

Dzięki współpracy policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego i dochodzeniowo-śledczego 41-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta zostali już zatrzymani i tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci prowadzący tę sprawę proszą wszystkie osoby, które w opisany sposób zostały okradzione, o zgłoszenie się w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony