Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszty w sprawie narkotykowej

Data publikacji 22.03.2016

Zarzuty wprowadzenia do obrotu blisko 25 kg substancji psychotropowych, a także udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających usłyszeli zatrzymani przez policjantów mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, ostrołęckiego i kolneńskiego. Wobec siedmiorga z nich sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. To efekt wspólnych działań łomżyńskich i białostockich policjantów pracujących nad śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku realizowali wspólnie czynności do prowadzonego od kilku miesięcy śledztwa. Czynności dotyczyły ustalenia okoliczności wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków. W ubiegły piątek (18.03.2016 r.) funkcjonariusze zatrzymali 24–letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzenie do obrotu blisko 25 kilogramów substancji psychotropowych w postaci mefedronu o wartości ponad 1 mln 200 tys. zł. Wcześniej, na skutek żmudnej i intensywnej pracy nad tą sprawą, funkcjonariusze kilkukrotnie wkroczyli do mieszkań na terenie powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i ostrołęckiego.

Wynikiem policyjnych akcji w styczniu, w lutym i marcu br. było zatrzymanie siedmiu osób w wieku od 19 do 33 lat, podejrzanych o udział  w tym procederze. Osoby te usłyszały między innymi zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także substancji psychotropowych oraz udzielania takich środków. Podczas przeszukania, w miejscach zamieszkania zatrzymanych osób, policjanci zabezpieczyli blisko 3,5 kg dopalaczy, marihuanę i amfetaminę oraz pochodzące z przestępczego procederu pieniądze.

Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury, wobec pięciu z zatrzymanych mężczyzn i jednej kobiety zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj dodatkowo do aresztu trafił także zatrzymany w miniony piątek 24-latek. Za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Białystok /dk)

  • zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone susz
Powrót na górę strony