Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Hiszpanii znęcał się nad swoimi zwierzętami

Data publikacji 23.03.2016

Policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali obywatela Hiszpanii, który razem ze swoimi zwierzętami koczował w samochodzie osobowym na stacji paliw w Pszczółkach. Mężczyzna nie zapewniał swoim zwierzętom właściwych warunków bytowania. Dwa psy i kot trafiły czasowo do schroniska. 47-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (22 marca br.) o godz. 14.30 policjanci z komisariatu w Pszczółkach podjęli interwencję wobec mężczyzny, który wg zgłoszenia przedstawicieli ogólnopolskiego towarzystwa opieki nad zwierzętami ANIMALS znęcał się nad swoimi zwierzętami. Funkcjonariusze ustalili, że od ponad miesiąca, 47-letni obywatel Hiszpanii koczował w swoim samochodzie osobowym na zapleczu stacji paliw w Pszczółkach. W bagażniku opla astry w specjalnych klatkach przewozowych trzymał dwa psy i kota. Zwierzęta były utrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowania i były bardzo zaniedbane. Zamknięcie zwierząt w klatkach uniemożliwiało im zachowanie naturalnej pozycji ciała. Zwierzęta zostały czasowo umieszczone w schronisku. Samochód mężczyzny odholowano na policyjny parking, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

47-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Dzisiaj wobec niego sąd rozpozna sprawę w trybie przyspieszonym z uwagi na to, że nie posiada on stałego miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP Gdańsk /dk)

Powrót na górę strony