Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja dla poprawy bezpieczeństwa pieszych

23 marca 2016r od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w ramach akcji „Niechronieni” prowadzili działania pod nazwą „Kierowco, daj im szansę!”.

Pieszy jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, ale niestety bardzo często skutki potrącenia przez pojazd mogą być tragiczne. Do wypadków z udziałem pieszych dochodzi najczęściej w złożonych okolicznościach, przy współwystępowaniu wielu czynników związanych zarówno z zachowaniem użytkowników drogi, otoczeniem jak również warunkami atmosferycznymi. Na terenie Łodzi w 2016 roku doszło do 283 wypadków drogowych w tym 113 z udziałem pieszych.
 
Działania policjantów ukierunkowano na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych, jak i kierujących.

23 marca około 9:30 na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z ul. Gojawiczyńskiej 25-letnia kierująca fiatem punto na wyznaczonym przejściu dla pieszych omal nie potrąciła pieszego. 25-latce policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz skierowali sprawę do sądu. Na drogach - głównie tych, gdzie nie ma chodników dla pieszych ani ścieżek rowerowych - można spotkać pieszych i rowerzystów poruszających się poboczem bądź jezdnią. Niestety, nie wszyscy piesi i rowerzyści noszą elementy odblaskowe. Z tego właśnie powodu dziś w Nowosolnej łódzcy policjanci rozdawali elementy odblaskowe przypominając, że odblaski powinny być umieszczone w miejscach widocznych dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

(KWP w Łodzi / ms)
 

  • policjantka z dziećmi
  • policjanci z dziećmi

Film Akcja dla poprawy bezpieczeństwa pieszych

Pobierz plik Akcja dla poprawy bezpieczeństwa pieszych (format mp4 - rozmiar 5.76 MB)

Powrót na górę strony