Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci ustalili i zatrzymali matkę noworodka, którego ciało odnaleziono w Popowicach

Data publikacji 24.03.2016

Dzięki intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalono i zatrzymano 32-letnią mieszkankę powiatu nowosądeckiego, która jest podejrzewana o dzieciobójstwo.

Przypominamy, że 10 lutego br. około godz. 9 oficer dyżurny  Komisariatu Policji w Starym Sączu  otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Popowice, w rejonie zabudowań gospodarczych, w czarnym worku ujawniono zwłoki noworodka. Przez wiele godzin w miejscu odnalezienia zwłok pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Ciało noworodka zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Od tamtej pory sądeccy kryminalni intensywnie pracowali nad rozwikłaniem sprawy i ustaleniem matki dziecka. Policjanci każdą informację dotyczącą tej sprawy skrupulatnie sprawdzali. Dzięki dużemu zaangażowaniu funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego sądeckiej komendy, 23 marca 2016 r. ustalono i zatrzymano mieszkankę powiatu nowosądeckiego podejrzewaną o dzieciobójstwo.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony