Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwa laboratoria amfetaminy

Data publikacji 24.03.2016

Ponad 3,5 kg gotowej amfetaminy, 6 litrów płynnej, z której można wyprodukować do 25 kg zabezpieczyli policjanci CBŚP na jednej z posesji w powiecie włocławskim. Jak wycenili policjanci, czarnorynkowa wartość narkotyków to 144 tys. zł. Drugą kompletną linię do produkcji amfetaminy w miejscowości Chruszczobród (woj. śląskie) zlikwidowali policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Zawierciu i funkcjonariuszami KOW Straży Granicznej. Na miejscu zatrzymano na gorącym uczynku produkcji narkotyku Eugeniusza S., który był już znany organom ścigania z wcześniejszej działalności przestępczej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się przemytem, produkcją i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Funkcjonariusze uzyskali informację, że na jednej z posesji w powiecie włocławskim została zorganizowana linia do produkcji amfetaminy. Pojechali więc we wskazane miejsce i w pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma amfetaminy i ok. 6 litrów płynnej amfetaminy, z której wg. biegłych  można wyprodukować ok. 20 – 25 kg czystego narkotyku.

Ponadto policjanci zabezpieczyli kwas siarkowy, metanol służące do produkcji narkotyków i 20 kg kofeiny, która miała być wykorzystana do zwiększenia objętości produkowanej amfetaminy.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który wytwarzał narkotyk. Chemik usłyszał zarzuty produkcji amfetaminy, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W tym samym czasie policjanci wydziału w Nowym Sączu krakowskiego zarządu CBŚP od dłuższego czasu pracowali nad tą sprawą. Ustalili, że produkcją amfetaminy może zajmować się znany w światku przestępczym Eugeniusz S., który miał przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie przygotował już linię produkcyjną i zajmuje się procederem na jednej z posesji w małej miejscowości na Śląsku. Pojechali więc do miejscowości Chruszczobród i weszli do budynków gospodarczych. oprócz kompletnej linii produkcyjnej, zabezpieczyli również około 600 gram czystego siarczanu amfetaminy, nieco ponad 2 litry płynnej amfetaminy i 3,5 litra płynnej substancji w ostatniej fazie przed wytrąceniem siarczanu amfetaminy oraz prekursory, jak również znaczne ilości środków chemicznych służących do jej produkcji.

Eugeniusz S. został zatrzymany i przewieziony do prokuratury w Zawierciu, gdzie usłyszał zarzuty produkowania znacznych ilości narkotyków. Miejscowy sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów m.in. za rozboje z bronią, udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, jak również produkcję amfetaminy i jej sprzedaż.

(CBŚP / mw)

  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
  • Zlikwidowane laboratorium amfetaminy

Film Zlikwidowane dwa laboratoria amfetaminy

Pobierz plik Zlikwidowane dwa laboratoria amfetaminy (format mp4 - rozmiar 3.1 MB)

Powrót na górę strony