Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi indyjskich

Data publikacji 24.03.2016

Małopolscy policjanci, w miejscowości Kuków w powiecie suskim, zatrzymali dwie osoby mające związek z włamaniem do domu w Krzeszowie oraz nielegalną uprawą konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzewów konopi oraz elektronarzędzia pochodzące z kradzieży.

W niedzielę (20.03.2016 r.), około południa, dwóch mieszkańców Krzeszowa udało się na spacer, w trakcie którego zauważyli między polami taczki a w nich różnego rodzaju elektronarzędzia. Powiadomili dyżurnego policji w Suchej Beskidzkiej o tym nietypowym znalezisku. Policjanci stwierdzili, że prawdopodobnie rzeczy te mogą pochodzić z budynku znajdującego się w niedalekiej odległości. Budynek był otwarty. Jak ustalili policjanci, właściciel obecnie przebywa za granicą Polski.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, w ramach wspólnych działań, szybko i precyzyjnie wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem.

W miejscowości Kuków, w wynajmowanym domu zatrzymali dwie osoby: mężczyznę i kobietę w wieku 29 i 21 lat, pochodzących z województwa śląskiego. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili inne elektronarzędzia pochodzące z kradzieży, a w piwnicy, w specjalnie przygotowanym wydzielonym pomieszczeniu, ujawnili uprawę konopi indyjskiej. Zabezpieczono kilkudziesiąt krzaków oraz sprzęt służący do hodowli. Okazało się również, że do piwnicy podłączone jest zasilanie elektryczne pochodzące z nielegalnego przyłącza.

Bezrobotny 29-latek przyznał się do nielegalnej uprawy konopi, jak również do kradzieży prądu, którym zasilał urządzenia służące do hodowli. Okazało się, że już wcześniej, po dokonanym włamaniu, dokonywał kradzieży różnych przedmiotów z budynku w Krzeszowie. Jak utrzymuje, wszystkich tych przestępstw dokonał sam. Kilka dni przed tym jak został zatrzymany ponownie dokonał kradzieży, jednakże taczki, na które załadował skradzione elektronarzędzia, ugrzęzły w błocie dlatego je porzucił.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Krakowie / mm)

Film film z plantacji

Pobierz plik film z plantacji (format mp4 - rozmiar 13.09 MB)

Powrót na górę strony