Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni ratownicy medyczni sprawdzili swoje umiejętności

Data publikacji 24.03.2016

13 mundurowych z Garnizonu Mazowieckiego przeszło w ostatnich dniach recertyfikację swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Było to pierwszy taki egzamin dla policjantów z Mazowsza organizowany przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu.

Funkcjonariusze codziennie są wzywani do interwencji. Często po przyjeździe na miejsce zastają niespodziewaną dla nich sytuację, w której zagrożone jest życie innych osób. W takim momencie cenna jest każda sekunda, która może zadecydować o powodzeniu akcji ratunkowej. Dlatego przez ostatnie dwa dni na terenie KWP zs. w Radomiu spotkali się policyjni ratownicy medyczni, którzy sprawdzili swoje umiejętności, a ich wiedza teoretyczna i praktyczna została poddana próbie. Była to pierwsza z czterech Recertyfikacja Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla ratowników policyjnych Garnizonu Mazowieckiego.

W szkoleniu uczestniczyło 13 funkcjonariuszy, którzy pod okiem trenerów mł. asp. Tomasza Łabysa,  st. sierż. Arkadiusza Króla i post. Bartłomieja Rybaka ćwiczyli i  przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w zakresie KPP.

Drugiego dnia przed komisją egzaminacyjną, której przewodniczył mł. asp. Tomasz Łabys i do której dołączyła Izabela Natorska z Zespołu ds. Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego KWP zs. w Radomiu oraz Maciej Dziewit - ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, policjanci poddani zostali weryfikacji zdobytej wiedzy.

Mundurowi najpierw sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną, a później musieli się zmierzyć  z trzema zadaniami praktycznymi: resuscytacją dorosłego, resuscytacją dziecka oraz zabezpieczeniem urazu.

Wszyscy policjanci zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym, dzięki czemu policjantom przedłużono uprawnienia na kolejne 3 lata.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Policyjni ratownicy medyczni sprawdzili swoje umiejętności
  • Policyjni ratownicy medyczni sprawdzili swoje umiejętności
  • Policyjni ratownicy medyczni sprawdzili swoje umiejętności
  • Policyjni ratownicy medyczni sprawdzili swoje umiejętności
Powrót na górę strony