Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla fałszerza pieniędzy

Data publikacji 24.03.2016

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o podrabianie banknotów i wprowadzanie ich do obiegu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 77 fałszywych banknotów o wysokich nominałach. Mężczyzna usłyszał zarzuty i na 3 miesiące trafił do aresztu.

Dyżurny krośnieńskiej policji otrzymał informację, że klient w restauracji zapłacił za posiłek fałszywym banknotem. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Po zabezpieczeniu banknotu okazało się, że nie posiada on żadnych zabezpieczeń. Policjanci ustalili, że na terenie Krosna, najprawdopodobniej ta sama osoba, w różnych miejscach, płaciła fałszywymi pieniędzmi. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, a wszystkie patrole policji otrzymały dyspozycje o poszukiwaniu krośnianina, wraz z opisem jego wyglądu.

W niedzielę, (20 marca 2016 r.), wieczorem, policyjny patrol dostrzegł na jednej z krośnieńskich stacji paliw osobę, która wyglądem przypominała poszukiwanego. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili go w policyjnych bazach danych. Informacja w systemie potwierdziła, że jest to osoba podejrzewana o fałszowanie pieniędzy. Przeszukanie potwierdziło te przypuszczenia. Mężczyzna miał przy sobie banknoty, które nie posiadały zabezpieczeń.

23-latek z Krosna został zatrzymany. W miejscu, w którym mężczyzna zaparkował swój samochód policjanci znaleźli kolejne podrobione banknoty - łącznie 77 banknotów o nominałach 50, 100 i 200 złotych.

Podejrzany usłyszał zarzut podrabiania banknotów oraz wprowadzania ich do obiegu. Za to przestępstwo grozi bardzo surowa kara, nawet 25 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

(KWP Rzeszów /dk)
 

Powrót na górę strony