Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny senior w sieci

Data publikacji 24.03.2016

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego? Czy zakupy w sieci są bezpieczne? Na te oraz wiele innych pytań seniorów odpowiadali policjanci. Wszystko to w ramach akcji "Tydzień Bezpiecznego Internetu”, którego tematem przewodnim było właśnie bezpieczeństwo w sieci.

Policjanci, wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Namysłowie, byli współorganizatorami, akcji ,,Tydzień Bezpiecznego Internetu”. Podczas niej seniorzy, mogli dowiedzieć się w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci.

Funkcjonariusze rozmawiali ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku o przestępstwach internetowych. Omówili popularne sposoby wykorzystywane przez oszustów w sieci. Zwrócili uwagę między innymi na bezpieczeństwo podczas wirtualnych zakupów. Przekazali także informacje, na co zwrócić uwagę i co robić, aby nie stać się ich ofiarą.

Mundurowi przedstawili również sytuacje, w których internauci mogą narazić się na odpowiedzialność karną. Na koniec, seniorzy mogli sprawdzić swoje umiejętności na przygotowanym specjalnie dla nich teście wiedzy o Internecie.

(KWP w Opolu / mm)

  • policjantka podczas wykładu
  • policjantka podczas wykładu
Powrót na górę strony