Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "dziupla" z częściami od co najmniej 26 aut skradzionych we Francji i Włoszech

Data publikacji 24.03.2016

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową z częściami pojazdów pochodzących z kradzieży. W hali magazynowej, zlokalizowanej na terenie powiatu milickiego, funkcjonariusze zabezpieczyli podzespoły i akcesoria zdemontowane z co najmniej 26 samochodów. Wartość aut skradzionych w 2015 i 2016 roku na terenie Francji i Włoch szacuje się na blisko 1,5 mln zł.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu milickiego, na terenie jednej z hal magazynowych, mogą znajdować się części pochodzące z kradzionych samochodów. Te podejrzenia się potwierdziły. Po wejściu do hangaru wynajmowanego przez zatrzymanego mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili dużą ilość różnego rodzaju części i akcesoriów samochodowych. Już wstępna identyfikacja wykazała, że części te pochodzą z co najmniej 26 aut skradzionych na terenie Francji i Włoch. Były to m.in. marki Renault, VW, Ford, Audi, BMW oraz Mercedes. Jak ustalili policjanci, ostatnie z zabezpieczonych aut zostało skradzione na terenie Francji na początku marca br.

Funkcjonariusze sprawdzili też dokładnie samochód należący do zatrzymanego 38 - latka. Po wnikliwej kontroli mercedesa sprintera okazało się, że znajdują się w nim podzespoły z innego samochodu, skradzionego na terenie Poznania.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem. Za włamanie do samochodu i jego kradzież grozi kara do 10 lat, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zabezpieczone części w "dziupli" samochodowej
  • Zabezpieczone części w "dziupli" samochodowej
  • Zabezpieczone części w "dziupli" samochodowej
  • Zabezpieczone części w "dziupli" samochodowej

Film Zlikwidowana "dziupla" z częściami od co najmniej 26 aut skradzionych we Francji i Włoszech

Pobierz plik Zlikwidowana "dziupla" z częściami od co najmniej 26 aut skradzionych we Francji i Włoszech (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony