Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9600 porcji amfetaminy w samochodzie

Data publikacji 24.03.2016

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Zabezpieczono narkotyki, z których można by było uzyskać ponad 9600 porcji amfetaminy.

Funkcjonariusze  w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali kobietę w wieku 24 lat i 31 – letniego mężczyznę, podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

Do zatrzymania doszło na terenie Rakowca. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu po ustaleniach dotyczącach samochodu, którym mogą być przewożone większe ilości narkotyków, zatrzymali auto do kontroli drogowej. Jego kierowca wysiadł z samochodu i próbował zbiec, jednak od razu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna próbował również wyrywać się policjantom. W samochodzie, którym kierował zatrzymany, znajdowała się jeszcze pasażerka. Oboje zostali zatrzymani.

W przeszukaniu samochodu brał udział przewodnik psa specjalnego ze Służby Celnej, który wskazał miejsce, gdzie ukryte były środki odurzające. Okazało się, że znajduje się tam amfetamina, z której można by było uzyskać ponad 9600 porcji tego narkotyku.

Funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to, gdzie miały one dalej trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony